Sportovní pětiboj se slávisty z Č. Třebové – 2007

sobota 19. května 2007

Konečně jsme vyhráli! A kdo to zařídil? No přeci já! Dobře chlapci zvolili svého předsedu!

A teď už vážně. V tomhle míčovém pětiboji jsme nad třebováky vyhráli opravdu poprvé a až na přibližně pátý pokus. Scházíme se takhle každý rok, letos byli pořadateli přátelé z České Třebové a soutěžíme ve sportovních disciplínách více či méně obvyklých. Protože třebovský pokladník Jarda Rybka, má kurty Za vodou „pod palcem“, jeho synátor je tam šéfem tenisového oddílu, konalo se podujatie právě tam.

V České Třebové je zřejmě zvykem sportovat v noci, měli jsme se dostavit už v 7:30, což jsme Forošovi rázně odmítli, protože za slušnou hodinu považujeme nejdříve tak půl devátou.

Takto jsme nakonec složili naše tři týmy (řazeno ve sloupcích):

Josef Vondrka Jarda Beneš Jarda Hubený
Mirek Frydrych Láďa Bartoň Míša Janáček
Petr Tomášek Zdeněk Král David Karpíšek

Chyběli mladí sportovci Luboš Krejza a Jarda Beneš junior, Luboš přišel v minulých dnech o slepé střevo a Beny měl odpoledne fotbal.

Začali jsme nohejbalem a tenisem a mezi tím relaxovali u pétanque a hodu na koš. To byla ovšem zajímavá disciplína, nešlo o basketbalový koš, ale o reklamní koš na odpadky zavěšený na borovici a házelo se na něj tenisovými míčky. Málo kdo trefil, úspěšnost byla mizivá.

Aniž bychom nějak zvlášť sledovali vývoj score zápasu, po čtyřech disciplínách se zjistilo, že je vyrovnané. Když jsme se probrali ze šoku, přesvědčoval nás Foroš, že rozhodne vybíjená všichni oproti všem. Osobně musím ocenit, že když jsem prohlásil, že mě už na kurt nikdo nedostane, přestal naléhat a společně se vymýšlely další možnosti. Shoda nakonec byla na hodech na koš zn. ALGIDA a to tak, že z každého týmu bude dvakrát házet jeden zástupce. Ale ani tento rozstřel nepřinesl rozhodnutí. A tak na přání davu na to šli osobně předsedové s tím, že bude uplatněn princip „náhlé smrti“. Dopadlo to tak, jak jsem už nadutě naznačil v úvodu: sedmnáctým pokusem to tam spadlo mě a ne Láďovi Mitlehnerovi.

Odpoledne dorazili ještě Mirek Švec, Přemek Fučík, Zdeněk Janecký, Karel Kopecký, Tomáš Kudrna a na kole (jak jinak – on už snad ani chodit neumí) Jarda Cejpek. To už jsme spokojeně seděli při GAMBRINUSU a uzené krkovici na rožni. Zdá se, že uzené mají přátelé z České Třebové ve veliké oblibě.

Byl to hezký den, ne jen proto, že jsme vyhráli, rádi jsme se zase potkali s našimi kamarády, zasportovali si, dobře se najedli a napili a jako bonus měli skvělé počasí.

Zaznamenal Josef Vondrka

Výsledky jednotlivých utkání – jak je zapsali přátelé z Č. Třebové – zde –

V kategorii Aktuálně

Příspěvek zaslal/a admin on 5.7.2009

Štítky: , , ,

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky

Předchozí: