VII. celostátní setkání slávistů – Příbram 2007

pribram07aV sobotu 30. června 2007 se uskutečnilo VII. celostátní setkání slávistů – jednak členů odboček FO-OP SK SLAVIA Praha, jednak členů Fanklubu. Pořadatelství se ujali slávisté z Příbrami a v areálu Spartaku Příbram bylo vše předurčeno k úspěšnému průběhu. Jak by ne, když doslova na dohled bylo poutní místo Svatá Hora. Přičemž na větrnost lokality nikdo pro zkušenosti ze Strahova žehrat nemohl, aneb místem druhá větrná hůrka v republice…

Konečné pořadí fotbalového turnaje
1. Lázně Bělohrad
2. Mníšek pod Brdy
3. Sudovo Hlavno
4. Příbram A
5. Louny
6. Roždalovice A
7. OP Slavia B
8. Rožďalovice B
9. Cvikov
10. OP Slavia A
11. Fanklub
12. Rožďalovice C
13. Příbram B
14. Rokycany
15.Vikingové z Lípy

Fotbalový turnaj měl tradiční úroveň. Někdo měl od začátku vyšší ambice, někdo si přijel především zahrát fotbal. Kvalitativní rozdíly jsou viditelné každoročně. Boje o medaile byly brány se vší vážností, a zvláště duel o bronz byl snad až zbytečně naostří nože. Ale i to bývá koloritem takového turnaje. Bojovnost pak jde leckdy za hranice svátečního vnímání takové akce. Letos triumfoval tým Lázní Bělohrad, z mého pohledu tým nenápadné elegance a fotbalovosti. To bronzové Sudovo Hlavno disponovalo mně neznámým šutérem Koškovských kvalit. Přiznám však, že kromě bojů o definitivní umístění jsem fotbalu mnoho nevěnoval. Protože naší odbočce se tentokráte nepodařilo složit reprezentující tým…

Za to jsem prvně ozkoušel výjezd do okolí pod vedením dr. Michala Dobiáše. Jelo se minibusem a účast přibližně 13 lidí byla téměř akorát. Projeli jsme hornické centrum s četnými šachtami a muzey Březové Hory, kolem stadionu Marily Příbram, navštívili park ve Vysoké u Příbramě se vzpomínkou na J.V. Sládka a u Rusalčina jezírka na A. Dvořáka, výstavní byla zdobná renesance sgrafit a nakonec i svatební veselí na zámku Březnice, proti tomu pak kontrast pádu a zapomění odolávajícího Rožmitálu p.T. Vše vynikajícně připraveno, okomentováno a četnými vydanými dokumenty podpořeno. Což kvitovali všichni spokojení účastníci. A že jsem město a Svatou Horu viděl již ráno, pak mi z hlediska zvídavého návštěvníka cizího kraje již nechybělo vůbec nic.

pribram07cVlastně ano, po návratu na stadion Spartaku Příbram jsem se konečně potkal s naší cyklistickou expedicí. Tedy Brandýs reprezentován v Příbrami maximální silou desíti členů! Ale to už čas pílil k besedě. V ní se prezentovali na jedné straně nový tiskový mluvčí Ondřej Zlámal a asistent trenéra Jarolíma – slávista a fotbalista tělem i duší Pavel Řehák. Nejsem si jist vhodností volného průběhu diskuze. Při osobní nedozrálosti či alkoholické přezrálosti některých zúčastněných by jistě moderátorská taktovka přispěla k většímu klidu. Tak se částečně té role chytil O. Zlámal. Že by však v diskuzi zaznělo něco podnětného a zásadního, to se říci nedá. P. Řehák poodkryl „tajemství“ jarního ligového kolapsu, diskutovalo se o přestupech i výhledu na Ligu mistrů (při vědomí losu MŠK Žilina).

Účast za „OPS Brandýs“: J. Vondrka, P. Tomášek, M. Frydrych, A. Sláma, M. Švec, Z. Král, P. Fučík, V. Baláš, M. Janáček, M. Dobiáš.

Celkově: tradičně povedená akce, které chybí větší medializace. Což na jednu stranu neklade větší nároky na dokonalost organizace, na druhou stranu to podporuje separaci Odboru přátel v celém světě Slavie namísto jejího zviditelnění. Ústředním mottem je tradičně trojice fotbalový turnaj, beseda se členem fotbalového mužstva, výlet do okolí místa pořádání. Prim hraje samozřejmě fotbalový turnaj a těžko do budoucna předpokládat změnu. Velmi dobře se prezentoval při besedě nový tiskový mluvčí O. Zlámal, sympatická byla účast P. Řeháka, velkým pozitivem aspoň z mého pohledu pak přítomnost firmy Fanzone se suvenýry našeho klubu.

Tak nějak si to při jisté strohosti sumíruji týden poté. Vím, že se ten den podařil a stál za to. Vím, že jako fanoušek potřebuji nějaký impulz, aby víra v klub neuvadala. Což se v Příbrami povedlo. Tedy díky a pochavala za to. Příbram byla vzorným pořadatelem.

Odkazy k dalším článkům na internetu:
Oficiální stránky Slavie o fotbalovém turnaji
Slávistické noviny o účasti týmu Fanklubu

Ze svého pohledu zaznamenal- slaviaman, Michael Janáček

V kategorii Aktuálně

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky