Fotbalový memoriál 2007

Sobota 4.srpna 2007

msb07a Pořádali jsme 23. ročník dorosteneckého fotbalového turnaje O putovní pohár Odboru přátel SK SLAVIA Praha v Brandýse nad Orlicí – Memoriál Staška Bartoše, jak zní jeho plný oficiální název.

Příprava samozřejmě začala daleko dříve, již koncem zimy, pozváním jednotlivých týmů. To je parketa našeho místopředsedy Jardy Beneše st., on má na starost veškerou agendu turnaje a dělá ji velmi dobře.

Ve čtvrtek odpoledne před turnajem jsme se sešli na hřišti, abychom uklidili šatny a okolí hřiště. Areál je v posledních letech ve velmi dobrém stavu, přihlédneme-li k možnostem, jež fotbalový oddíl místní TJ SPARTAK má.

A tak někteří pracovali, jiní pracovali také, ale tak rychle, že se při tom ještě stačili opírat o lopaty, viz foto. Takže vše bylo brzy hotovo a brigáda mohla být zakončena posezením „U KONŤÁKU“, točí tam docela slušný plzeňský PRAZDROJ .

Předpověď počasí nebyla zrovna ideální, ale v sobotu ráno se zdálo, že se loňský ročník, co se počasí týče, opakovat nebude. Tehdy lilo skoro celý den.

Pozvané týmy se dostavily připraveny a včas, na rozdíl od rozhodčích. Přijel jenom jeden, ač okresní fotbalový svaz měl vyslat nejméně dva, turnaj byl u něj řádně registrován. Jaroslav Brandýský z Kolína ale zvládl téměř všechny zápasy sám a odměnu za výkon jsme mu museli skoro vnutit. Turnaj běžel jako na drátkách, sluníčko svítilo, pivo se točilo, bramboráky voněly, zkrátka skoro idylka, kterou trošku kazilo vystoupení brandýského týmu, což nejsou dorostenci, ale B tým, hrající poslední třídu okresního přeboru a jehož základ ale tvoří dorostenci z minulých let. Chlapcům se nedařilo, nedali žádný gól a skončili beznadějně poslední. Ani řeči o dovolených a účasti některých hráčů na jiných turnajích však nemohou být přijaty jako omluva.

Po mnoha letech také bohužel přišlo zranění, hráč TJ SVITAVY si v běžném souboji, po pádu na trávník, zlomil klíční kost a musel být převezen do ústecké nemocnice. Měl by ale být, po odborném ošetření, zase brzy v pořádku.

Přehled výsledků (v závorkách souboje na penalty):
SK VYSOKÉ MÝTO * SP. BRANDÝS NAD ORLICÍ 1:0 /3:1/
TJ SVITAVY * FK AGRIA CHOCEŇ 1:3 /2:2/
SP. BRANDÝS NAD ORLICÍ * FK OEZ LETOHRAD 0:1 /2:2/
SK VYSOKÉ MÝTO * TJ SVITAVY 0:2 /1:3/
FK OEZ LETOHRAD * FK AGRIA CHOCEŇ 0:0 /2:3/
SP. BRANDÝS NAD ORLICÍ * TJ SVITAVY 0:1 /2:3/
FK OEZ LETOHRAD * SK VYSOKÉ MÝTO 1:1 /3:1/
FK AGRIA CHOCEŇ * SP. BRANDÝS NAD ORLICÍ 3:0 /1:1/
TJ SVITAVY * FK OEZ LETOHRAD 2:1 /1:2/
FK AGRIA CHOCEŇ * SK VYSOKÉ MÝTO 1:1 /x:x/
Konečné umístění:
1 . TJ SVITAVY 4 3-0-1 6:4 9 BODŮ
2 . FK AGRIA CHOCEŇ 4 2-2-0 7:2 8 BODŮ
3 . FK LETOHRAD 4 1-2-1 3:3 5 BODŮ
4 . SK VYSOKÉ MÝTO 4 1-2-1 3:4 5 BODŮ
5 . Sp. BRANDÝS NAD ORLICÍ „B“ 4 0-0-4 0:6 0 BODŮ

Turnaj byl dramatický doslova až do poslední minuty, v té se totiž rozhodovalo o vítězi. Pokud by choceňští v utkání s SK VYSOKÉ MÝTO proměnili nařízený pokutový kop, stali by se vítězi. A protože míč je kulatý, nervozita veliká, nestalo se tak, a vítězem je v tu chvíli již jen přihlížející družstvo TJ SVITAVY. Po neproměněné penaltě rozhodčí okamžitě tenhle poslední zápas turnaje ukončil. Na třetím místě, lepším poměrem skore, skončil FK LETOHRAD, na čtvrtém SK VYSOKÉ MÝTO a na posledním již zmíněný B tým brandýského Spartaku. O titul nejlepšího střelce turnaje soupeřili letos dva hráči, choceňský Souček a svitavský Schreib se třemi brankami vstřelenými ze hry. A protože cena byla nedělitelná, byl to fotbalový míč zn. UMBRO, museli si chlapci střihnout. Šťastnější ruku měl Souček. Možná, že právě tohle štěstí mu chybělo, když kopal zmíněnou penaltu. Cenu nejlepšímu střelci věnoval JUDr. Karel Baborák.

msb07bO přípravu a bezchybný průběh turnaje se starali přátelé Vladimír Hurych, Jaroslav Cejpek, Miroslav Švec, Josef Vondrka, Petr Tomášek, Antonín Sláma, Miroslav Frydrych, Zdeněk Král, Miloslav Dostál, Jaroslav Hubený, Jaromír Voženílek, Jaroslav Beneš st. a Lubor Jiroušek. Občerstvení zajistili Dagmar Tomášková, Jana Vondrková a Tula Voženílková. Část téhle skupiny je na snímku vlevo.

Na finančním zajištění Memoriálu se významně podílelo několik sponzorů a těm patří vřelé poděkování pořadatelů.

Turnaj se bohužel konal za minimální účasti sportovní veřejnosti a tak si pořadatelé budou lámat hlavu čím, že to bylo způsobeno a jak zájem veřejnosti o 24. ročník, který se bude konat v sobotu 2. srpna 2008, oživit.

Zaznamenal Josef Vondrka

V kategorii Historie

Příspěvek zaslal/a admin on 5.7.2009

Štítky: , ,

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky