Silvestr 2006

Neděle 31. prosince 2006.

Silvestrovská vycházka několika brandýských slávistů začala v jednu po poledni u Vaška Baláše a pokračovala přes nachlazeného Karla Baboráka a jeho borovičku (v lahvi) ke dvoru Olešná.

O historicko vlastivědnou náplň se postaral Mirek Švec, objevil tam jakýsi šutr s letopočtem 1816, nebo tak nějak. O další vzrušení pak Vláďa Hurych, když se ztratil. (Později, když už se „našel“ tvrdil, že se ztratit musel, jinak by se pos…)

Tuhle tůru, v počasí, které zimu vůbec nepřipomínalo, bylo několik stupňů Celsiových nad nulou, „holo“, ale mokro, absolovovali přátelé Fučík s manželkou Boženou, Tomášek s manželkou Dagmarou, Švec s manželkou Janou, Vašek Baláš, Jarda Cejpek a Vláďa Hurych.

Jejich kroky z Jiskrova údolí nemířili do restaurace „U Nováků“ jako jiná léta, ale nejdříve k pergole Jardy Sejkory, kde byli rukou paní Sejkorové pohoštěni skvělým horkým nápojem složeným z červeného vína, rumu a griotky a také jednohubkami a bezejmennou slivovicí. To už za účasti předsedy OP. Ten se letos vycházky neúčastnil, vymluvil na právě probíhající rekonvalescenci po urologickém zákroku, ovšem k Sejkorovým křepce doběhl! Všem se tam tak líbilo, že začali mluvit o nově založené tradici! Uvidíme.

Pak všichni zamířili k „Novákům“, do tepla. Tam už je očekávali Zdeněk Král a Tonda Sláma, ti se pro změnu vymluvili na neodkladné domácí práce. Pilo se smíchovské pivo, povídalo a snad tam všem bylo dobře.

V půlnoci se pak, na náměstí u vánočního stromu, sešli manželé Tomáškovi, Benešovi, Balášovi, Kyselkovi a Vláďa Hurych, aby si potřásli rukou. Symbolicky to jistě udělali i za ty brandýské slávisty, kteří se z různých důvodů neúčastnili.

A tak skončil slávistický rok 2006 a současně začal ten nový, se sedmičkou na konci.

Josef Vondrka

V kategorii Aktuálně

Příspěvek zaslal/a admin on 5.7.2009

Štítky: ,

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky