Poznamenáno do kroniky k výroční valné hromadě 2006

pátek 29. prosince 2006

Letošní tradiční výroční valná hromada začala netradičně a to téměř pozdním příchodem předsedy OP. Zda to způsobila jeho roztržitost, či počínající demence, ukáže teprve čas. Zdaleka ale nebyl poslední i když restaurace hotelu Jiřička byla v okamžiku jeho příchodu z větší části zaplněna.

Pak už bylo všechno tradiční, včetně zahajovacího přípitku „Ať žije matka naše rodná slovanská“.

Ve zprávě výboru o stavu spolku, která byla hlavním bodem programu valné hromady, byl hodnocen právě končící slávistický rok v Brandýse a to vesměs pozitivně. Všechno, co si slávisté na minulé valné hromadě předsevzali, to také splnili. Zpráva výboru a zápis z VVH, včetně usnesení, jsou založeny ve spisech Odboru, zápis také na http://opsbrandys.wz.cz/ (pozn: localhost/slavia).

Výroční valná hromada uložila výboru OP, mimo jiné, aby připravil návrh stanov spolku, harmonizovaný se současně obecně platnými právními předpisy a předložil jej ke schválení mimořádné valné hromadě v březnu 2007. Ta by také měla zvolit nový výbor Odboru.

V diskusi zazněly, kromě pozdravných vystoupení hostů, také stesky na mizivou aktivitu Fotbalového oddílu SK SLAVIA Praha směrem k odbočkám. Přítomný místopředseda FO dr. Michal Dobiáš slíbil, že je bude tlumočit výboru FO na nejbližším zasedání.

Hosty VVH byli místostarosta města ing.Marek, ředitel ZŠ Mgr. Dušek, předseda Spartaku a fotbalového oddílu Vl. Bartoš, předseda Spartaklubu MUDr. Petr Janáček a přátelé slávisté z České Třebové předseda Ladislav Mitlehner, Jiří Mencl, Jaroslav Tomek a Jaroslav Dočkal.

K večeři se podávalo pečené vepřové žebírko se šťouchanými brambory a zeleninovou oblohou, to na účet spolku, k pití pak hlavně pivo BUDVAR 10° a 12°, ale i ušlechtilejší nápoje, to ale na účet přítomných, samozřejmě mimo hostů. Ne snad, že by „přišla bída na kozáky“, ale šetřit se musí.

Zaznamenal Josef Vondrka

V kategorii Aktuálně

Příspěvek zaslal/a admin on 4.7.2009

Štítky: ,

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky

Další: