Podzimní akce – sobota 22.října 2005

V tradičním posvícenském čase, jsme se sešli s našimi českotřebovskými přáteli „stejné krevní skupiny“ v restauraci Na Horách. Scházíme se každoročně, již několik let, střídavě u nás a v České Třebové a právě tam jsme letos zamířili. Vždycky jde vlastně o totéž – posílit přátelského ducha našich vztahů, posedět, popít, pozpívat a potancovat. Někteří nazývají tuto akci docela trefně „venčení manželek“.

Nutno poznamenat, že minulost výletní restaurace Na Horách, je slavnější její současnosti, zvláště stále impozantní sál připomíná doby dávno minulé. Personál je ovšem veskrze současný – vyžadoval po nás například jakýsi seznam přítomných, ani se nechce věřit, že snad pochybovali o naší dostatečné solventnosti… Ještě že plzeňský PRAZDROJ byl docela pitelný, oblíbený liquere zn. GRIOTTE předsedy OP Brandýs také, naopak večeře byla bez fantazie, někteří si dokonce stěžovali na tuhost onoho kuřecího plátku a měli pravdu.

Jinak nám ale bylo mezi třebovskými přáteli dobře, probrali jsme mnohé, včetně nastávajícího 262. derby SLAVIA – Sparta. Nejvytrvalejším tanečníkem byl jednoznačně a dle očekávání Vladimír Hurych, což bylo oceněno v závěru večera tanečním sólem pro něj a jeho partnerku.

Naše účast letos nebyla přímo drtivá, někteří se omluvili, někteří to nepovažovali za nutné a tak tam byli: manželé Benešovi, Frydrychovi, Tomáškovi, Martincovi, Ludvíkovi, M. Dobiáš se sl.Špinarovou, J.Cejpek s A.Husarovou, Vl.Hurych s M.Krskovou a sólisté Fučík, Kudrna, Baláš, Vondrka a Kopecký. Doprava tam i zpět byla zajištěna zkušebním autobusem SOR Libchavy.

 

PS :Zmíněné derby vyhrála SLAVIA 4:1, po výborném výkonu, zvláště ve druhém poločase. Někteří jízlivci tvrdí, že chvílemi to bylo „na ručník“!

 

Zapsal Josef Vondrka

V kategorii Aktuálně

Příspěvek zaslal/a admin on 3.7.2009

Štítky:

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky