Podzimní společenská akce – sobota 21.října 2006

Pečené kachničky s červeným i bílým zelím a knedlíkem bramborovým i houskovým se toho dne podávaly v útulné „Hospodě u Hany“ (Truncové) v Oucmanicích. Nebylo to jen tak, pro nic za nic, ale proto, že si je objednali rozmařilí brandýští slavisté, při příležitosti brandýského posvícení, které se už od dob císaře Josefa koná třetí neděli v říjnu, po sv. Havlu.

podzimni06aÚsta měli mastná, odfukovali, ale s polovinou kachny bojovali s plným nasazením a většinou ji zvládli, ba našli se i tací borci, kteří dojídali za manželky. Prostě se ukázalo, že déletrvající, vážně míněná debata členské schůze na téma „čtvrtka“ nebo „půlka“, byla vlastně zbytečná. Zkrátka, přicházejí okamžiky, kdy jde stranou i péče o vlastní zdraví a tohle byla jedna z nich. Jen totální pesimista by ale podezříval slávisty, že se tak snažili, protože to platil spolkový pokladník.

Už na jaře bylo rozhodnuto, že letos uspořádáme tenhle večírek bez přátel ze podzimni06slávistické odbočky v České Třebové. Tak trochu i místo nich jsme mohli pozvat naše sponzory, abychom jim touto formou poděkovali za přízeň. Pozvání přijali Bořivoj Tlášek s JUDr. Jiráskovou z Prahy, Josef Hájek z Prahy a Jiří Novák, starosta města s manželkou.

Radost jsme měli také z našich nejstarší členů, ing.Ladislava Hlaváčka z Prahy a Josefa Tomáše ze Zářecké Lhoty. Láďa Hlaváček nás dokonce v minulých dnech symbolicky zastupoval při položení základního podzimni06bkamene nového slávistického fotbalového stadionu.

Jedlo se, pilo, tančilo a kouřili se kubánské doutníky, až do pozdních nočních hodin a snad se to všem líbilo. No a víc si toho nepamatuju, snad jen ještě to, že nás bylo skoro padesát a jednodušší by bylo jmenovat ty, kteří se z nějakých důvodu nedostavili, to je ale zaneseno v spisech OP.

Zaznamenal Josef Vondrka

V kategorii Aktuálně

Příspěvek zaslal/a admin on 4.7.2009

Štítky: , , ,

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky