VI. celostátní setkání slávistů – tentokrát v České Lípě

V sobotu 24. června 2006 se uskutečnilo VI. celostátní setkání slávistů – jednak členů odboček FO-OP SK SLAVIA Praha, jednak členů Fanklubu, při propagaci akce se mohli zúčastnit ale úplně všichni slávisté odkudkoliv. Pořadatelství se ujali slávisté – Vikingové z České Lípy.

JAK BYLO V ČESKÉ LÍPĚ.

diplom06Fotbalový turnaj a setkání odboček odboru přátel očima vedoucího mužstva ODBORU PŘÁTEL BRANDÝS NAD ORLICÍ Jaroslava Beneše st.

Z mého pohledu celospolečenská úroveň setkání oproti vrcholu v České Třebové a Rožďalovicích upadá. Je tu turnaj odboček v malé kopané, ale pak již nic.

TURNAJ V MALÉ KOPANÉ:
Standardní úroveň – zvládnuté pořadatelství /hřiště, kabiny, rozhodčí,../
Jinak stálé nedostatky: nevyjasněná velikost hřiště, k dispozici jen jeden míč /časové ztráty/, nejednotný výklad pravidel rozhodčími /propozice nezveřejněny/, /zde 1+5 s malou domů,../.

Konečné pořadí fotbalového turnaje
1. OP ROŽĎALOVICE „A“
2. OP BRANDÝS NAD ORLICÍ
3. XI. OP SK SLAVIA PRAHA
4. OP OPATOVICE I.
5. OP ROŽĎALOVICE „B“
6. OP LÁZNĚ BĚLOHRAD
7. OP ČESKÁ LÍPA
8. OP ČESKÁ TŘEBOVÁ
9. OP PŘÍBRAM „A“
10. OP ROŽĎALOVICE „C“
11. OP PŘÍBRAM „B“
12. OP BĚLÁ POD BEZDĚZEM
13. XI. FANKLUBU PRAHA
14. OP MLADÁ BOLESLAV
15. OP SUDOVO HLAVNO

Reprezentovali nás řádní členové naší odbočky :
BENEŠ JAROSLAV ml., KREJZA LUBOŠ a KARPÍŠEK DAVID. A dále – kamarád a „stálý“ člen týmu JAN LUKES, syn našeho člena a již loňský a předloňský účastník SEJKORA JAROSLAV ml., přítel a člen týmu „2003 a 2005“ KNAPOVSKÝ JAROMÍR, dva „hosté-dorostenci“ loňští účastníci HORÁČEK VÍT a NOVÁK VIKTOR a nováček „kamarád“ JANOUŠEK MARTIN .

Vzorný přístup znamenal bezproblémový ranní odjezd do daleké České Lípy.

Fotbalová úroveň jednotlivých mužstev byla opět rozdílná, takže až semifinále nabídlo rovnoceného soupeře. Vzorná životospráva a precizní přístup znamenal, že zápasy ve skupině /proti ROŽĎALOVICÍM „C“ 7:1 a XI.FANKLUBU PRAHA 8:1/, ve čtvrtfinále /proti domácí ČESKÉ LÍPĚ 5:0/ byly odehrány s přehledem a s očekávaným postupem.

V semifinále– po brzkém vedení /Beneš/, taktickém vedení zápasu přišlo potvrzení finále v poslední minutě /Janoušek/ – OP OPATOVICE 2:0.

FINÁLE– OP ROŽĎALOVICE „A“ /vyzrálý tým/.
/Stejné finále jako v roce 2005, remíza jako v roce 2005 (1:1 v loňském finále)./
Letos po dohodě zkrácena hrací doba a v důsledku kvalitních výkonů brankářů 0:0.
PK : R /0:1/ – KREJZA L. 1:1, R/1:2/ – JANOUŠEK M. /x/ 1:2, R /1:3/

Poděkování všem nominovaným hráčům – za sportovní výkony i společenské vystupování . Branky důležité i „do počtu“stříleli všichni a všichni se z nich radovali.

Poděkování fanouškům:
přátelům J.Vondrkovi, P.Tomáškovi, K.Kopeckému, P.Fučíkovi, M.Švecovi, Jiřině Benešové, přítelkyni J.Beneše ml. a J.Sejkory a maskotovi týmu „jezevčíku Endymu“.

ROK 2007 – POŘADATEL není znám – BRANDÝS NAD ORLICÍ by mohl být jednou variantou.

Jaroslav Beneš st., vedoucí mužstva

JAK BYLO V ČESKÉ LÍPĚ – II., polemika

Dovoluji si jako spoluorganizátor trochu polemizovat s hodnocením ČL s Jardou Benešem, a to se společenskou úrovní. Nezaměňujme fotbalový turnaj s celkovou úrovní.

Fotbalový turnaj byl – podle mne – nejlépe orgranizován v Bělohradě, kde byla 4 hřiště! Tam hold měli tyto možnosti! Pak už je to jen o formě losu, který je nadlidským úkolem, kdy ještě 15 minut po oficiálním začátku nevíme, kolik bude družstev. Osobně na tom dělám hodiny, aby vše klaplo a pak se vlastně už v průběhu dozvím, že bude jiný počet.

V Lípě byli – podle mne – sudí na úrovni, jinými slovy, zkušení profíci. Ale výklad jedněch může být ve sporu s druhými!

Velikost hřiště a počet hráčů – není nikde pevně stanoveno, nevím, jak to bylo v propozicích, ale myslím si, že větší počet hráčů umožní i větší hřiště. Ale poučuji se a příště dohlédnu. Považuji to za kosmetiku! Ale přesnější propozice jsou na pořadu dne!!!

Společenská úroveň – myslím si, že byla jedna z nejvyšších. Účast a zahajovací řeč místostarosty, podpora města, sponzorink pivovaru Henlein, pardon Konrád, dobré zázemí místní restaurace, zábava, ale i výlet, kde si ohřívám polívčičku – nádhera byla po okolí Třebové, nádhera po okolí ČL. Kde je lépe? Českolipsko je kraj mého dětství, Podorlicko (shrnu-li to takto) mám taky hluboko v srdci.

Je těžké srovnávat, ale upřímně si myslím, že ČL byla po krachu v MB velkým skokem vzhůru. V ČT byl zatím asi nejsilnější štáb turnaje, odbočka ČT byla tehdy na vrcholu, výrazná byla pomoc (nejen tichá podpora) Brandýsa! V ČL na to byli prakticky 2-3 lidi, i když další se připojili. Co však upadá, je podpora z ústředí! Ano, v ČL byla hvězdou doc.Smetana, obrovská kapacita ve Slavii a v medicině. Sebe nepočítám, snad vždy plním, co jsem slíbil, a myslím si, že toho není málo. Ale dělám rád. A v tričku Brandýsa dávám i najevo, za koho kopu… Ale vzhledem ke spoustě povinností jsem se mohl projevit až při vyhlašování! Prý mi huba jela… No jo, hold ten Henlein z Vratislavic, já jsem byl výrobky tohoto pivovaru vlastně odkojen, tehdy se to ještě jmenovalo Vratislav!

Ale kdo dál?????

Takže si dovoluji shrnout – ČL byla asi maximem možného a na rozdíl od Jardy si myslím, že opět nasadila laťku na úroveň, jakou všem ukázala Třebová. Ale i Bělohrad či Rožďalovice a samozřejmě i Bělá, kde to byla premiéra a ta rozsvítila zelenou!

Během září chceme rozhodnout příští ročník. Zájem je v Příbrami, mluvil jsem i o Brandejse. Přemýšlejme, uvidíme!

Dr. Michal Dobiáš, mj. člen OPS Brandýs

V kategorii Aktuálně

Příspěvek zaslal/a admin on 4.7.2009

Štítky: , ,

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky