24.03.2019 – KUTNÁ HORA – SLÁVISTICKÉ BOWLENÍ ANEB POTKALI SE U KOLÍNA – XIII.ROČNÍK

 

 

13. ročník bowlingového turnaje odboček – Potkali se u Kolína, aneb Slávistické bowlení – se uskutečnil v neděli 24. března v herně Bowling a Pizzeria Kutná Hora.

Zdejší osmidráha byla svědkem dosud největšího klání  sedmnácti týmů, více než 51 hráčů. Na 70 účastníků celkem.

Vítězství obhájil tým Rokycan. Pod vedením Petra Havrilce, hráče s nejvyšším náhozem dne 232 bodů, s přispěním nejlepší hráčky Moniky Šlajerové dotvrdil úspěšnou trojici Zdeněk Horák. Společně naházeli 1529 bodů a získali čtvrté prvenství v turnaji za sebou, deváté celkově!

Jestli někdo někdy těžil v Kutné Hoře stříbro, pak Rokycanští sem jezdí za zlatem…! Putovní pohár jim teď putuje do definitivního držení, odměnou byla též malá turnajová trofej, Jameson a trochu něčeho sladkého.

Druzí, stříbrné historii čím dál více věrni, zůstávají Brandýští slávisté. Po prvním kole vedli i díky 226 bodům Petr Tomáška, druhého nejlepšího hráče turnaje. Ale ve druhém kole zaváhali a ve třetím drtivému finiši vítězů už prostě neodolali. Pod 1461 bodů se podepsali ještě Franta Ludvík a Jarda Beneš.

Hledáte-li šest nejlepších hráčů letošního turnaje, pak hledejte jen mezi výše zmíněmými…!

Pavel Kubík, Milan Brož a Maroš Martin se vcelku svorně podělili na zisku 1285 bodu a obsadili třetí pozici. Jsou zálohou Rokycan a i oni byli odměněni.

Stejně jako i další – letos vlastně všechny – týmy. Čtvrtá Česká Třebová, posílená Danou Tomáškovou z Brandýsa, se překmitla ještě přes 1200 bodů.

Pátá byla Veleň vedená Pavlem Tomčišinem, třináctým nejlepším hráčem turnaje – stylově k ročníku. Šestý letošní debutant soutěže – OP Spořilov. Jejich vždy dobré ladění je obdivuhodné, stejně jako přípravná tréninková fáze a strategie vedení turnaje. Až za sebou nechali Areu 114, kde Michal Trávníček naházel dvakrát 114 bodů a jen jednou naházel víc, to aby jistil sedmou pozici před druhým týmem Třebové a mužstvy Kolína. Jedenáctí byli Vikingové, třináctí Rebelové z Havlíčkova Brodu. Startovní pole letos uzavřeli Veleňští juniors.

Zhodnotili jsme si bowling a následně rozdali mnoho mnoho cen. Děkujeme za přispění SK Slavia Praha – fotbal a.s., fanshopu ProSKS, soukromým dárcům. Někdo odjížděl obtěžkán více sklem a tekutinami v něm chovanými, někoho těšil památeční slávistický dres, šála či slávistický ručník, propisky, sprchové gely, lanyardy. Ano, i jeden zahradnický substrát jsme přidělili!  No nedá se to vyjmenovat všechno. Ale bylo toho letos opravdu hodně ;-)

Takže si tak pořadatelsky říkáme, že když budete mít zase za rok zájem, že se s vámi všemi rádi znovu Potkáme u Kolína!

- zapsal Michael Janáček

V kategorii Naše aktivity

Příspěvek zaslal/a benesj on 21.3.2019

Štítky:

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky