CELOSTÁTNÍ SETKÁNÍ ODBOČEK – 22.06.2014 – VÝSLEDKY

VE STÍNU KATEDRÁLY SE ZASKVĚL TÝM ŽILOVA

30.06.2014

Stála na svém místě – hrdá, majestátní, nedodělaná. Fotbalová aréna v pražském Edenu. Katedrála prosycená za těch šest let své existence pocity radosti, štěstí, smutku i vzteku. Od větrného rána shlížela svým drsným, cihlově-tvárnicovým východním bokem na zástupy slávistů, kteří se vyhrnuli na nedaleký plácek s umělým pažitem.

 

Byla neděle 22. června 2014 a v rámci 14. Setkání slávistů pořádaného Odborem přátel SKS se ve vršovickém areálu konal velký fotbalový turnaj v malé kopané, tentokrát rámovaný připomínkou 50. výročí založení této nejstarší fanouškovské organizace v České republice i bývalém Československu.

Ještě než zazněl první hvizd rozhodcovské píšťalky, pozdravil účastníky nový trenér fotbalového áčka Slavie Miroslav Beránek. Podělil se o první dojmy ze svého staronového působiště, nastínil program dnů příštích, potvrdil hledání posil a zas odjel  – v doprovodu vedoucího A-mužstva Standy Vlčka – na soustředění za svými ovečkami.

Pak již rozčtvrcené tréninkové hřiště úpěnlivě ševelilo pod náporem kopaček hráčů rekordních 30 týmů, které rozehrály boje v 8 základních skupinách. Ve startovním poli se objevila jak tradiční ostřílená mužstva, tak zajímavý debutanti. Nové odbočky OP (např. Kladno, Vlajkonoši 1965) se rozhodně neztratily, cizinecká legie Tribuny Sever zatím asi podává lepší výkony ve studiu, než v kopání do míče.

V pozdním odpoledni, po vyřazovací části, dospěl turnaj do finále. V něm si tým OP Žilov ve vyrovnaném zápase poradil s áčkem Tribuny Sever v poměru 3:2 a mohl zvednout k nebi nejen ruce, ale i zbrusu nový putovní pohár (pro zvídavé – ten předchozí je uložen v archivu OP, neboť již neumožňuje další vpisování jmen vítězů). Třetí místo společně obsadili poražení semifinalisté, tedy OP Příbram a TS Finsko.

Závěrem je třeba ocenit velmi vstřícný přístup Městské části Praha 10 k celé akci, jíž se v úhrnu zúčastnilo kolem 500 fotbalistů a diváků, a poděkovat i vedení slávistické fotbalové akciovky za poskytnutí, byť na poslední chvíli, tréninkového hřiště a umožnění několika hojně navštívených prohlídek zázemí fotbalového stadionu v Edenu. Trojjediný dík směřuje k přátelům z Tribuny Sever – za realizaci perfektní gastronomické složky, předvedení speciálního chorea k 50. narozeninám Odboru přátel a samozřejmě i za výrazný sportovní vklad. Snažil se i sv. Petr (ani kapka!), takže vlastně takřka všechno klaplo. Někdy příliš horké hlavy do příště jistě vychladnou, šrámy se zahojí, jen ten čórnutý sud piva a několik míčů asi nikdo nevrátí.

K o n e č n é   p o ř a d í
  1. OP Žilov
  2. Tribuna Sever „A“
  3. TS Finsko a OP Příbram
  5. OP Rožďalovice „A“
  6. TS Výtržníci
  7. OP Veleň
  8. OP Bělá pod Bezdězem
  9. FO Odbor přátel
10. OP Rožďalovice „B“
11. OP Klatovy
12. TS Sons of Slavia
13. OP Dobříš
14. OP Kladno
15. OP Mnichovice
16. OP Východní Čechy – Východní brigáda
17. OP Běleč
18. Fanklub „A“
19. OP Chomutov
20. OP Vlajkonoši 1965
21. Tribuna Sever „B“
22. TS Smrk Spartě a jejím přisluhovačům
23. OP Nečín Junior
24. OP Nečín Senior
25. Fanklub Drni ze severu
26. OP Žatecko
27. TS Supporters
28. OP Kolín
29. TS Old Boys
30. TS Slavia Foreigners

 

Individuální ceny:

  • nejlepší střelec: Tomáš Barták jun. (OP Mnichovice) – 18 gólů
  • nejlepší střelkyně: Tereza Benišková (OP Nečín Senior) – 5 gólů
  • nejužitečnější hráč: Antonín Hrdina (Tribuna Sever „A“)
  • nejlepší brankář: Jakub Hebík (OP Žilov)
  • zasloužilý hráč: Vladimír Kotoun (OP Vlajkonoši 1965)
  • nejmladší hráč(ka): Anežka Richterová (TS Old Boys)
  • cena útěchy: Fanklub Drni ze severu
  • cena fair play: rozhodčí
  • nejvíce vypitých piv: OP Rožďalovice

Vlastimil Váňa

V kategorii Historie

Příspěvek zaslal/a benesj on 1.7.2014

Štítky: ,

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky