Zápis z únorové členské schůze

ZÁPIS č. 72/2013 z členské schůze OP SK SLAVIA Praha v Brandýse nad Orlicí o. s., konané ve čtvrtek 14. 2. 2013 od 19.00 hodin v klubovně SDH v Brandýse nad Orlicí.

PŘÍTOMNI: JUDr. Baborák, Baláš, Bartoň, Beneš st., Cejpek,  Držmíšek,

                           Frydrych, Fučík, Hubený, Hurych, Janecký, Knapovský,

                           Kopecký, Král, Martinec, Ing. Neset, Mgr. Sláma, Švec,

                           Vondrka, Voženílek.

OMLUVENI: Beneš ml., Čapek, Diblík, RNDr. Dobiáš, Dostál Míla,

                            MUDr. Janáček, Kudrna, Ing. Kyselka, Ludvík, Tomášek,

                            Ing. Vítek.

Valentýnskou členskou schůzi zahájil a řídil předseda Josef Vondrka.

Popřál Václavu Balášovi k jeho šedesátým narozeninám a předal mu dárek. Václav se jako hostitel nedal zahanbit a rovněž členové se svého gratulovacího, pěveckého a posléze též připíjecího rituálu zhostili velmi dobře, ostatně jako vždy.

Pak již schůze pokračovala podle programu:

1. Kontrola zápisu  z minulé schůze.

2. Schválení revizní zprávy.

3. Organizační  záležitosti – různé.

4. Hospodaření spolku.

5. Diskuse.

K bodu 1.

            V atmosféře Václavovy oslavy a též při periferním sledování úspěchu Plzeňáků v Neapoli se na čtení zápisu zřejmě zapomnělo. Náprava bude zjednána příště.

K bodu 2.

            Dne 22. 1. 2013 byla provedena revize u pokladníka Frydrycha. Revizoři Hurych a Tomášek nenašli žádné závady a konstatovali, že hospodaření spolku odpovídá předloženým dokladům. Členská schůze vzala zprávu na vědomí a jednomyslně ji schválila.

K bodu 3.

            Přítel Hubený oslovil Zbyňka Kusého a pozval ho na naši členskou schůzi dne 14. 3. 2013. Protože se očekává velký zájem o besedu s bývalým manažerem HC Pardubice (nyní FO Slavia Praha), členové se shodli na uspořádání této akce v penzionu Pod Hradem. Př. Hubený byl pověřen zajištěním rezervace a občerstvení. Pan Kusý bude pozván na 17.30, schůze začne v 18 hodin.

            23. 3. 2013 se bude konat v Kutné Hoře bowlingový turnaj, kterého se zúčastní již osvědčený tým naší odbočky včetně čerstvého seniorského mistra republiky Petra Tomáška (jak nám prozradil dobře informovaný zdroj Vondrka). Blahopřejeme!

            V tomto termínu se měl konat též 15. ročník mariášového turnaje. Vzhledem k neutěšené situaci kolem restaurace Jiřička členové souhlasili s odložením
na neurčito.

            Předseda po dohodě s OP Česká Třebová a M. Dobiášem navrhuje uspořádání jednoho semináře Univerzity Slavie v České Třebové.

            Předseda Vondrka se zmínil o oslavách 120 let Slavie, které proběhly ve velkém stylu, nicméně bez účasti kohokoli z odbočky. Vondrka psal Dobiášovi a jeho odpověď nám přečetl. Vzbudila značné emoce.

            Dále informoval o tom, že závazně zajistil konání slávistického posvícení a valné hromady v obecní hospodě v Oucmanicích.

Připomněl, že koncem února začíná liga a Slavia hraje v Olomouci. Přípravu hodnotil jako dobrou, ale určité pochybnosti tu jsou.

K bodu 4.:

            Pokladník Frydrych uvedl, že v hospodaření spolku není nic nového, zpráva ještě není hotová, členové s ní budou seznámeni na příští schůzi.

K bodu 5.:      

V diskusi předseda popřál ještě dvěma pětašedesátníkům – M. Dobiášovi a A. Slámovi.

Př. Beneš st. se zmínil o turnaji v pokeru. Zatím není zajištěn pro nevelký zájem, ten projevili prozatím Frydrych, Knapovský a Beneš, předpokládá se účast Kudrny. Termín je 2. 3. 2013.

Př. Hubený pochválil Zb. Kusého za režii oslav 120 let Slavie, ten mu poděkoval SMS.

Př. Kopecký na to reagoval připomínkou, že na oslavách 100 let byli přítomni 4 členové naší pobočky, př. Švec vydoloval v paměti, že na 90. výročí jel do Prahy z Brandýsa dokonce celý autobus.

Pak se už diskutovalo jen o skončených přenosech Sparta – Chelsea a Neapol – Plzeň, leč mimo zápis.

 Zapsal Antonín Sláma

 

 

V kategorii Zápisy ze schůzí

Příspěvek zaslal/a Josef Vondrka on 19.2.2013

Štítky:

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky