ROVINA U KOLÍNA 2019 – 03.08.2019

SOBOTA 03.08.2019

BRANDÝS NAD ORLICÍ – CHOCEŇ; KOLÍN – SOUTOK LABE-CIDLINA – PODĚBRADY – NYMBURK – KOLÍN; CHOCEŇ – BRANDÝS NAD ORLICÍ – 68 KM

FRYDRYCH MIROSLAV, BENEŠ JAROSLAV st., KNAPOVSKÝ VLADIMÍR.

Rovina u Kolína 2019 – oprášená klasika 

 

Sobota 3. srpna 2019 nám ukázala obě své tváře letošního léta. Jakékoliv předpovědi byly mylné, stejně jako náš optimismus na startu ten den ráno.

Sešlo se nás šestnáct – tři slávisti z Brandýsa nad Orlicí, dva Rebelové z Havlíčkova Brodu, jeden slávista ze Senice a jeden z Arey 114, zbytek jsme doplnili od  Čáslavi, Pátku a Kolína. Nejmladší Bára Janáčková, nejzkušenější Mirek Frydrych.

Vyfotili jsme se u Pojkarových dřevených medvědů. Všichni jsme se nachystali, vyladili úsměvy, zatáhli bříška, řešili, kdo bude fotit. A pak najednou – Pavel z Arey, nevíme odkud, vytáhl obří vlajku Arey 114. Štěstí přeje připraveným – ani jedna z dalších zúčastněných odboček neměla připravenou odpověď. Fotili jsme se s vlajkou Arey 😉

A zahájili cyklojízdu v pelotonu. Trasa byla ta nejjednodušší a klasická – cyklostezkou na Veltruby a Velký Osek. Tam někde se ujal na chvíli vedení v pelotonu Pavel, nenápadný a přátelský sparťan. Se slovy „konečně a aspoň na chvíli první“ si to užil. Na pár vteřin, pak jej Dušan umravnil a jelo se opět podle slávistických not.

U soutoku Labe s Cidlinou bylo fajn – turistů málo, takže posezení bez obtíží, jídlo pití od slávisty ihned. Tady jsme se každý odloupli dle svých cílů, hlavní dvanáctičlenný peloton pokračoval na Poděbrady a Nymburk, kde se u hradeb zvěčnil se slávistickou vlajkou Arey. Tři kolínští navštívili Poděbrady s náměstím, kolonádou, skvělou zmrzlinou. Andrea zamířila od soutoku svou trasou a nikdo už o ní ten den neslyšel 😉

Po našem rozdělení jakoby zašlo slunce nad naší cykloakcí. Přišel deštík, déšť a nakonec bouřka s průtrží. Těžko se obhajovalo heslo, že není špatné počasí, jen špatně oblečený cyklista. Každý příštřešek byl vhodný. Pokud v něm točili zlatavý mok a  měli něco k snědku, bylo to vítězství.

Ačkoliv jsme s tím počítali, tak počasí náš peloton roztrhalo definitivně. Takže jsme do Kolína přijeli na tři díly…. Každý dle svého zajedl a zapil výlet na Zimním stadionu a vydal se k domovu. To už zase prosvítalo sluníčko a počasí se tvářilo jakoby nic.

A ano, bylo to vlastně fajn. Opět se po roce vidět na kolech, trošku probrat Slavii, ukázat světu kolem, že slávisté jsou a umějí si užít výlet.

Slávisti na kole. Podesáté

Fotogalerie – zde – .

Trasa Kolín – Nymburk a zpět 55km, Kolín – Poděbrady a zpět 40km.

 

Slavii zdar a zase někdy,

foto Dušan Línek, Pavel Vaňkát, Michael Janáček, textl Michael Janáček

 

V kategorii Aktuálně

Příspěvek zaslal/a benesj on 5.8.2019

Štítky:

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky