13.10.2016 – BESEDA – ANTONÍN BARÁK, MICHAL BÝČEK, PETR HURYCH

ZÁPIS č.8/2016 z Měsíční schůze spolku  – OP SK SLAVIA Praha v Brandýse nad Orlicí z.s., konané ve čtvrtek 13. října 2016 od 18:00 hodin v Červeném salónku Hotelu Jiřička v Brandýse nad Orlicí v rámci BESEDY K 35.VÝROČÍ ZALOŽENÍ SPOLKU SE ZÁSTUPCI SK SLAVIA PRAHA /ANTONÍN BARÁK, MICHAL BÝČEK, PETR HURYCH/

 

ZKRÁCENÁ VERZE

 PŘÍTOMNI: /23/ – NEPŘÍTOMNI: /8/ – Hosté : /7/.

Předseda Jaroslav Beneš v 18.25 hod. odklepl začátek „našim kladívkem“ a přivítal přítomné členy, hosty z řad veřejnosti a především zástupce SK SLAVIA PRAHA – hráče „A“ týmu a reprezentace „21“ ANTONÍNA BARÁKA, tiskového mluvčího MICHALA BÝČKA a vnuka našeho člena – „scouta“ a trenéra mládeže PETRA HURYCHA.

Antonín Barák (03.12.1994) – je odchovancem 1. FK Příbram, kde se v roce 2013 dostal                 do  A-mužstva. V 1. české lize debutoval 1. 6. 2013. Sezónu 2014/15 strávil na hostování v            FC Graffin Vlašim. Po návratu z hostování se prosadil v Příbrami. V prosinci 2015 se dohodl na přestupu do týmu SK Slavia Praha, uzavřel kontrakt na tři a půl roku.

Nastupoval za české mládežnické výběry U19 a U20. V roce 2015 debutoval v U21.

Následně předal slovo spolumoderátorovi besedy příteli Jaroslavu Hubenému.

Ten úvodem seznámil hosty s historií a současností našeho města a následně s historií a současností našeho spolku.

Účastníkům besedy byly k dispozici k nahlédnutí tři díly naší kroniky, kde je zmapována činnost našeho spolku po jeho dobu činnosti – třicetipěti let.

Beseda byla tedy součástí oslav 35 let od založení spolku. Odbor přátel SK Slavia Praha v Brandýse nad Orlicí vznikl v červnu roku 1981 a brzy dosáhl čtyř desítek členů, nyní je jich 31.

Brandýs nad Orlicí se stal díky němu místem setkávání s významnými osobnostmi českého fotbalu jako byli a jsou František Plánička, Antonín Puč, Ladislav Ženíšek, Štefan Čambal, Ota Hemele, Miloš Štádler, František Veselý, Ivo Lubas, Patrik Berger, Lukáš Jarolím, Ladislav Volešák, trenéři Milan Máčala, Jaroslav Jareš, Vlastimil Petržela a další. Na besedy přijížděli herci Ilja Prachař, Milan Neděla, Karel Effa, Rudolf Jelínek a další.

Slávisté v Brandýse nad Orlicí žijí nejen kopanou. K jejich aktivitám patřilo či patří například pořádání originálních tanečních zábav, fotbalového dorosteneckého turnaje, klání v sálové kopané, kuželkách, bowlingu, tenisu, stolním tenisu, šachu, mariáši, pořádání cykloturistických jízd, ale i brigád pro město či místní fotbalový klub.

Brandýský spolek se účastní i akcí dalších slávistických odborů.

Následovala dvouhodinová lavina otázek, na které s laskavostí odpovídala trojice hostí – je vcelku samozřejmé, že nejvíce dotazů připadlo na Antonína Baráka, ale v permanenci otázek byl i tiskový mluvčí Michal Býček a taktéž Petr Hurych.

Od „Tondy“ jsme se mj. dozvěděli, že „Slavie“ pro něj znamená velice mnoho a vítězství v derby bylo nezapomenutelným zážitkem; že vzpomíná na Příbram a svého           otce patriota Příbrami; že zahraničním klubem jeho srdce je Arsenal a vzorem „anglický“ fotbal; že zhlédl mnoho stadiónů a nádherný je např. Santiago Bernabéu a  Wembley; že „školou“ byla účast v letošních předkolech evropských pohárů a jednoznačným přáním a cílem je účast v evropských soutěžích i příští rok; jak je to s jeho „studiem“ na UK; že nemá v současné době přítelkyni a že nominace do týmu „21“ a postup na ME je krásnou realitou.

„Michal“ mj. zodpovídal otázky týkající se vlastnictví a případné nástavby stadionu; chování se „kotle“ na domácích a především hostujících stadionech; navrhovaná jména na sportovního ředitele; jak vnímá změnu realizačního týmu.

Nyní již víme, že v Edenu je zaměstnán od roku 2010 a od června 2016 přijal nabídku na post tiskového mluvčího.

„Petr“ mj. zodpovídal na otázky týkající „scoutingu“ a mládeže ve Slavii. Víme tedy, že v minulosti působil v Edenu, poté ve Sportinvestu a teď se vrátil „domů“.

Závěrem besedy byl nezbytný zápis našich vážených hostů do kroniky, focení před naší vlajkou, vzájemné předání upomínkových darů.

Děkujeme za předání mnoha propagačních předmětů, které byly následně převzaty našimi členy a některé další (plakáty) budou slavnostně předány při posledním letošním zápase družstva mladších žáků TJ Spartak Brandýs nad Orlicí – družstvu, které náš spolek dlouhodobě podporuje.

V 20.50 hod. jsme si vzájemně popřáli mnoho osobních úspěchů, především však úspěchů naši „SLAVIE“ – první radostí by měl být tříbodový zisk v Hradci Králové; budeme tam a budeme velice šťastni, když mezi střelci bude i „NÁŠ TONDA“ !!!

Rozloučili jsme se definitivně hlášením hlasatele a odpovědí kotle : Branku vstřelil – Antonín .. „Barák“; Antonín ..  „Barák“ – TONDA ..  BARÁÁÁK !!!

*************************

Následovala vzájemná debata členů a dalších hostí – dá se říci, že velice kladné hodnocení úrovně besedy a vystoupení zástupců SK SLAVIA PRAHA.

*************************

V jídelním sále hotelu Jiřička pozhasínáno /zaplaceno/ ve 22.25 hod. hod..

ZAPSAL – Jaroslav Beneš st. /.

 

 

 

 

V kategorii Aktuálně, Zápisy ze schůzí

Příspěvek zaslal/a benesj on 14.10.2016

Štítky: ,

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky

Předchozí: