Hodonín, celostátní setkání

Ve dnech 19.-20. června 2015 se uskutečnilo patnácté celostátní setkání slávistů z Odboru přátel. Hostitelem byli Hodonínští a svou úlohu naplnili ke spokojenosti.

Pátek 19. června byl ve znamení sjíždění se ze všech koutů republiky. A večerní program ve jménu ochutnávek vína v Mikulčicích. Průvodcem degustací nám byl ing. Petr Marada. Myslím, že 10 vzorků bílého, růžového i červeného nás uvedlo v dobré rozpoložení, které pak gradovalo přímo ve sklípku moc dobrou zábavou. Guláš, obložené mísy. A zaplněný sál samých spokojených až rozjařených slávistů. Kde to najdete….?!

Sobota 20. června byla oficiálním dnem setkání. Fotbalového turnaje v malé kopané se účastnilo 19 družstev, zvítězil tým Fanklubu Hostinné, když ve finále přemohl Rožďalovice. Třetí skončilo mužstvo Tribuny Sever. Poměrně rychlý svižný průběh počínající ve skupinách, přes čtvrtfinále a semifinále. Vše pod hlavním vedením zkušeného Pavla Moulise a za pomoci slávistů z Hodonína. Čtyři travnatá hřiště byla v permanenci.

Gastronomické zázemí bylo perfektní, všeho dostatek. Vlajky mnoha odboček vlály, byla to skvělá přehlídka. A při závěrečném vyhlášení bylo vedle cen nejlepším připomenuto i obnovení klasické standarty Odboru přátel, svou cenu Nejpřínosnějšího hráče předali nad rámec turnaje Vikingové z Lípy. Charitativně jsme mohli přispět o.s. Donor i třeba Zelenému domu pohody koupí suvenýrů. Což jsme učinili.

Potkali jsme mnoho našich přátel ze všech koutů republiky. Mapa odboček se přeci jen v průběhu let zvolna mění. A stejně jako člověk rád potkává staré známé, rád se potkává a seznamuje i s novými lidmi. I v tomto se nesla večerní zábava vrcholícího turnaje.

Z odbočky v Brandýse nad Orlicí se účastnili Michal Dobiáš a moje maličkost. Sám za sebe mohu konstatovat, že setkání v Hodoníně naplnilo tradici pohodového času mezi slávisty. Vinařský pátek byl excelentní a objevil jsem netušené znalce vína v okruhu svých přátel. Fotbalový turnaj se od čtvrtfinále nesl již ve velmi vysoké kvalitě, náš tým spojených sil Kolín – Havlíčkův Brod (oficiálně zvaný K.H.B. ) skončil na 16. z 19 míst, ale k naší celkové spokojenosti. Opravdu laťka postupu ze skupiny je jinde než naše možnosti i cíle. Večerní zábavu jsme museli oželet, povinnosti a plány nás volaly do domoviny…

 

Článek na oficiálním webu od Michala Dobiáše - zde -

- mj -

V kategorii Naše aktivity

Příspěvek zaslal/a slaviaman on 22.6.2015

Štítky: ,

Trackbacks

Další příspěvky