MISTROVSTVÍ SENIORŮ ČESKÉ REPUBLIKY V BOWLINGU 23.-25.05.2014

Tomášek Petr :

Přátelé,

dovolte, abych se s vámi podělil o úspěch při letošním MČR seniorů v bowlingu.

Jako jedinému ze 6 věkových kategorií se mi podařilo obhájit titul mistra ČR v kategorii nad 65 let.

K druhému místu předlońi jsou to už tři roky na bedně, z toho dva tituly. Boje probíhaly v herně Radava v Ústí nad Orlicí, organizovala to Česká bowlingová asociace a mazání připravili jejich odborníci. V naší kaegorii se zúčastnilo 24 hráčů. Od čtvrtka do soboty probíhaly kvalifikace, já jsem hrál v pátek večer a odehrál jsem 6 her s průměrem 197. Po kvalifikaci jsem byl druhý a nastupoval jsem do čtvrtfinále proti sedmému z kvalifikace, mému loňskému soupeři z finále v Pardubi cích, Walteru Endersovi ze Žatce. Hrálo se na dvě vítězné hry, obě jsem vyhrál. (188:157 a 202:151). To už jsem měl jistou placku, poražení semifinalisté berou oba třetí místo. V semifinále jsem vyhrál opět na dvě hry (204:183 a 184:182) a postoupil do finále. Tam jsem hrál se svým kolegou z ústecké ligy, Mirkem Sejkorou, který do té doby drtil soupeře výkony mezi 215 a 235 body!! Finále bylo napínavé, protože první hru vyhrál Mirek 202:159. Ta hra mi moc nevyšla, ale vyměnil jsem si kouli a věřil, že Mirek nemůže v tom laufu vydržet, pokud dobře zahraji další hru. Začal jsem ji dvěma strajky a on měl nedohoz – dohoz. A začaly pracovat nervy. Já přidal třetí strajk, on 9 dohoz. Tak jsem hru dotáhl na 222, Mirek jen na 148. Rozhodujíc&ia cute; hra už byla plně v mé režii, 9 strajků, mezi nimi sice dva nedohody, ale ty mě neohrozily, poslední hod 8 a celkem 224:161!! Napínavé, ale krásně vybojované vítězství.

Myslím, že každý takový úspěch kteréhokoliv našeho člena stojí za zviditelnění a může být i inspirací pro ostatní.

Tak mi držte palce i v dalších turnajích a mistrovstvích, je přede mnou třídenní turnaj Old School Bratislava, což je mistrovství visegrádské čtyřky seniorů od 5. do 7.6. a potom mistrovství Evropy v Helsinkách od 21. do 28.6. V obou turnajích budeme bojovat v jednotlivcích, dvojicích i trojicích. Do Helsinek jedeme po vlastní ose, budu fotit i filmovat a pak se s vámi rád podělím o zážitky z turnaje i z cesty přes Polsko a pobaltské země.