Slávistická kuželka 2013

14. prosinec 2013, Pizzeria bowling Kutná Hora, Sedlec – Dana a Petr Tomáškovi slaví páté vítězství na bowlingovém turnaji smíšených dvojic, který nese název Slávistická kuželka.

Rekordní bodový součet dvojice nese hodnotu 1068 bodů. Soupeřům nedali nejmenší šanci, bojovalo se až o místa pod trůnem. Zvítězili největším náskokem v krátké historii turnaje. A již po prvním kole bylo víceméně jasné, že držení trofeje obhájí. Druhé kolo bylo již zjevnou vítěznou cestou a třetí kolo oslavnou ódou (nadsazuji, ale proč ne?). Oba dva suveréni mezi jednotlivci, v kategoriích muž a žena měli nejvyšší náhozy dne.

Jejich výkony zrají jak víno – sami suďte ročníky předchozí – 927 , 891, 948, loni 1053bodů.

Druhá dvojice, která reprezentovala sebe i odbočku v Brandýse byli Soňa Unzeitigová a František Ludvík. Jejich vystoupení má vždy punc vysoké kvality. V minulosti získali bronz, stříbro i bramboru. Letos začali výborně – 310 bodů v kole prvním, celkem zahráli 842 bodů. A to stačilo nakonec na čtvrté místo. Boj o medaile byl vyrovnaný a pro ně nemilosrdný – chybělo 30 bodů na stříbro. Ale eventuelní chmury, pokud snad byly, jim jistě zahnalo usměvavé mládí jako doprovod.

Více o akci můžete přečíst

na webu OP Slavie v Kolíně včetně fotoreportáže  – zde –

na ofic. webu z pera RNDr. M. Dobiáše -zde –

Každopádně jako pořadatel Slávistické kuželky si velmi vážím účasti výše zmíněných účastníků na naší předvánoční akci. Slávisté z Brandýsa mi ji pomohli organizačně rozjet a já jsem vděčný, že i pátý ročník nese jejich nejen symbolický podpis, ale že je výsledky jako vždy řadí na místa nejvyšší! Přátelé, díky za vaši hru, díky za účast.

Michael Janáček

 

 

 

V kategorii Aktuálně

Příspěvek zaslal/a slaviaman on 18.12.2013

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky