MEMORIÁL STAŠKA BARTOŠE

 03.08.2013 – XXIX. ROČNÍK

DOROSTENECKÉHO FOTBALOVÉHO TURNAJE

O PUTOVNÍ POHÁR ODBORU PŘÁTEL SK SLAVIA PRAHA

V BRANDÝSE NAD ORLICÍ o. s.

Vzkaz pro RNDr. Michala Dobiáše :

Já osobně a dovoluji si i jménem všech ostatních, Ti chci poděkovat za osobní účast na MSB 03.08.2013, za „Vzpomínku na přítele Josefa Vondrku“ při slavnostním zahájení a za neprodlené zpracování a vyvěšení na WEB OP SLAVIE – dokumentu

ZDAŘILÝ 29.ROČNÍK FOTBALOVÉHO MEMORIÁLU STAŠKA BARTOŠE

V BRANDÝSE NAD ORLICÍ – SMUTEK I ODHODLÁNÍ !

– článek na našem webu – zde –, na webu fo-slavia.cz – zde –  .

 

K přípravě MSB :

Ještě pod vedením „našeho předsedy Josefa Vondrky“ byl sestaven „Pořadatelský tým“ a především osloveni jednotliví sponzoři /viz zpráva pokladníka/, kterým bude písemně „poděkováno“ a zaslány oficiální výsledky turnaje.

Byly zpracovány propozice turnaje a obesláni loňští účastníci.

K termínu 31.05.2013 byl tento stav :

Přihláška byla potvrzena – FK AGRIA CHOCEŇ, 1.FC ŽAMBERK /obhájce/, TJ SVITAVY. Omluva neúčasti: FC KOSTELEC N/O, AFK HORNÍ JELENÍ.

Následně byla přihláška potvrzena – FK ČESKÁ TŘEBOVÁ, FK JEHNĚDÍ 1980 .

Byli osloveni k účasti tito rozhodčí /Depeš Michal-Libchavy, Chadima Filip-Sruby, Bezdíček Tomáš-Rzy/ a propozice zaslány OFS ÚO ke schválení.

Po několika dřívějších kontaktech všech účastníků i rozhodčích byl v úterý 30.07.2013 rozeslán tento e-mail: „Sportovní přátelé – blíží se termín našeho dorosteneckého turnaje 03.08.2013 – tento e-mail je PŘIPOMÍNKOU jeho konání. Klimatické podmínky /až 34/ – bez deště – turnaj se bude konat v plánovaném rozsahu. Na shledání v sobotu 03.08.2013 se těší pořadatelé“.

V odpoledních hodinách jsem obdržel tento e-mail od sekretáře TJ SVITAVY :

„Vážený pane, jsem smutný z toho, že Vám musím napsat tento e-mail. Byl jsem 18 dnů mimo Svitavy a zatím se udály věci ve strukturách mládeže, že se nestačím divit. Kromě jiného se to týká i změny přípravy před začátkem soutěží. Z tohoto důvodu mi bylo dnes sděleno, že se náš dorost nezúčastní vašeho turnaje. Je mi to moc líto a chápu, jaké komplikace jsme vám tím způsobili. Snad se podaří sehnat náhradu.

Ještě jednou se omlouvám. Jiří Petr, sekretář FO TJ Svitavy“.

Nezbývalo než-li se pokusit oslovit další oddíly /bez úspěchu-neboť je velmi složité takto narychlo získat přihlášku účasti/ a tak byl turnaj přelosován, přelosování zasláno dotčeným a také ve středu přeobědnán počet obědů /personál U Suché dásně byl vstřícný/.

Jak již zmíněno v dřívějších dobách, turnaj je i pomocí fotbalovému oddílu TJ Spartak Brandýs nad Orlicí – jak finančně tak i vlastní pomocí při přípravě sportovního areálu před sezónou. Za údržbu vlastních kabin, hřiště a i jeho okolí /vše bylo dokončeno do doby konání turnaje/ si zde dovolím vyjádřit osobní poděkování Janu Janíkovi st., nečlenovi naší odbočky, který je pro někoho „Enfant terrible“ spolkového života, ale především je to dlouholetý obětavý a pracovitý brandýský fotbalový příznivec.

Přes vše řečené, nějaká práce zbyla i na účastníky tradiční brigády ve čtvrtek 01.08.2013. Před 16.00 byly rozděleny úkony a s pomocí lajnování Janu Janíkovi započali Vašek Baláš a Antonín Sláma. Doúklidem kabin byl pověřen Jaroslav Cejpek a nejtěžší činnost /dohrabání svahu pod modříny a odvoz větví a kamení/ byla svěřena

Josefu Martincovi /věnoval do placu flašku likéru Griotte/, Zdeňku Janeckému, Přemyslu Fučíkovi a Zdeňku Královi / – ten se ujal funkce „ kolečkového odvážeče“ a přes výzvy k předání žezla se této funkce již nepustil a obětavě vydržel až do konce/.

Já jsem se „vozil“ /již od oběda/ na sekačce a zásluhou všech /i na kole dorazivšího Miroslava Švece/ před 18.00 hod. byl areál jako „ze škatulky“ – připravený na turnaj a tak jsme mohli odejet těch 100 m ke „Konťáku“ vše zhodnotit a ještě teoreticky doladit.

Já jsem si objednával „Plzeň 12“, ostatní přátelé na suchu též nebyli, neboť nás kvalitně obsluhoval Vláďa Knapovský.

U vedlejšího stolu – schůzce rybářů velel Jaromír Voženílek, kterému jsme mohli nahlásit, že pivo, limo i chlazení je uloženo ve sprchách v kabinách.

Kvalitnější „aparatura“ ve vlastnictví ZŠ a jejího ředitele Miloslava Duška již byla také dopravena do hlavní kabiny a čekala na našeho „moderátora“ Josefa Diblíka.

 

Sobota 03.08.2013 – MSB :

7.30 – Mj. sítě nataženy, praporky osazeny, výsledková tabule umístěna před kabinou, spolková velká vlajka zavěšena na oplocení volejbalového hřiště.

8.00 –Mj. rozhodčí i družstva připraveni, moderátor připraven, „výčepní tým“ naráží – začínáme.

Časový harmonogram byl i zásluhou moderátora dodržován na „vteřiny“.

Slavnostní zahájení /viz příspěvek RNDr. Michala Dobiáše /.

Oběd /časově zvládnut personálem, Kuře+ rýže + limo/.

Ukončení turnaje + úklid – bez problémů.

 

Ze sportovního hlediska byl turnaj ovlivněn rozdílnou kvalitou týmů a klimatickými vlivy.

1. FK ČESKÁ TŘEBOVÁ (1.200,- Kč + „PŮLLITR SLAVIE“); 2. 1.FC ŽAMBERK (800,- Kč); 3. FK AGRIA CHOCEŇ (400,- Kč); 4. FK JEHNĚDÍ 1980 – výsledky /viz příloha/.

Nejlepším střelcem byl se 4 góly MICHAL HOFF /FK ČESKÁ TŘEBOVÁ/, který si odvezl „TUPLÁK SLAVIE „. /“PŮLLITR SLAVIE“+„TUPLÁK SLAVIE „ – z vlastnictví J.Vondrky/.

 

Vzkaz pro Josefa Diblíka :

Já osobně a dovoluji si i jménem všech ostatních, Ti chci poděkovat za osobní účast na MSB 03.08.2013 a za kvalitní přípravu a vlastní „ODMODEROVÁNÍ“ celého turnaje.

Vše další důležité na Tvoji adresu již vysloveno v příspěvku RNDr. Michala Dobiáše.

 

Vzkaz pro „výčepní tým“ – Jaromíra Voženílka, Vladimíra Bartoně, Zdeňka Krále :

Já osobně a dovoluji si i jménem všech ostatních, Vám chci poděkovat za osobní účast na MSB 03.08.2013 a za kvalitní obsluhu a chlazení nápojů. Vše další důležité na Vaši adresu již vysloveno v příspěvku RNDr. Michala Dobiáše. /Pánové – Pivo bylo chlazené až moc dobře, asi mi chutnalo – já Vám bezmezně věřím – měl jsem a zaplatil jsem za X čárek /malinko či možná více z mého dopoledne „upíjela“ jistá Jiřina Benešová/.

Vzkaz pro Miroslava Frydrycha :

Já osobně a dovoluji si i jménem všech ostatních, Ti chci poděkovat za osobní účast na MSB 03.08.2013 a přeji brzké uzdravení – manželka peníze předala a vše jsme snad zvládli /peněžní ceny jsme předali, obědy jsme s Mirkem Voženílkem uhradili – tedy až ve 20.10 hod. – po ukončení „vlastního hodnocení turnaje/.

Poznámka : Manželce jsi nedal k doručení „money“ pro rozhodčí turnaje. /Uhradil jsem/-

Byli oslovení mladí rozhodčí a dle mého názoru se úkolu zhostili na výbornou.

 

Vzkaz pro Antonína Slámu, Karla Kopeckého, Miroslava Švece, Jaroslava Cejpka, Jiřího Držmíška /hlavního fotografa/,Josefa Martince, Jaroslava Hubeného, Jana Vítka :

Já osobně a dovoluji si i jménem všech ostatních, Vám chci poděkovat za osobní účast na MSB 03.08.2013 a vytvoření „Slávistické atmosféry“ a pomoc při turnaji.

 

Nakonec jsme hodnotili turnaj a věci ohledně fotbalu, dopili Griotte, při tom lehce uklízeli a upíjeli ze soudku PERNŠTEJNA 10 /druhého/. Ve 20.00 – jsme pozamykali kabiny a se slovy „Mějte se přátelé a Zdar Slavii jsme se rozloučili – J.V., V.B., J.J., J.B.

 

Mohu konstatovat, že všichni aktéři turnaje byli spokojeni a vyjádřili organizátorům poděkování. /O podobě MSB bude jednáno na dalších ČS a při přípravě „Akcí roku 2014“.

Fotky z akce v naší fotogalerii, tedy  – zde –

Zapsal Jaroslav Beneš

V kategorii Historie

Příspěvek zaslal/a redakce on 5.8.2013

Štítky: , ,

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky