CYKLOEXPEDICE TŘEBOŇ 2012

Mezi ojedinělé akce našich odboček určitě patří každoroční dovolená na kolech, kterou pravidelně na týden podstupují členové odbočky v Brandýse nad Orlicí. Nechybí řádná cyklistická výbava, mapy, připravená trasa a zajištěné ubytování a zpravidla osmička statečných se tak vydá na týden potrápit svá těla v sedle oře zvaného bicykl a pokochat se krásami naší vlasti nebo jejího okolí. Zavítali totiž už třeba na podunajskou cyklostezku, za zajímavostmi vyjížděli například i z maďarského okolí města Tatabánya. Ale většinou se věnují krásám naší vlasti. Přede dvěma roky tak vyráželi z městečka Krásno po nejzápadnějším výběžku Čech, rádi vzpomínají i na České středohoří, malebné Litoměřicko, kam zařadili i krátkou návštěvu blízkého Maikolandu.

Letos si naplánovali na první červencový týden jižní Čechy, které asi nemusíme díky jejich historickým památkám, ale i malebné krajině nikomu představovat, Kola naložili v Brandýse na dvě auta a vyrazili směr Třeboň, v níž zaznamenali určitě nejvíce zážitků – historické centrum, zámek i unikátní Schwarzenberskou hrobku. A co by to bylo za návštěvníky Třeboně, kdyby neochutnali některou z rybích specialit a nevyužili možnosti prohlídky pivovaru Regent! Zdejší rybník Svět byl také vedle Hejtmana, Rožmberka a Nového vdovce jedním z rybníků tak typickým pro tento kraj, které měli možnost poznat! Zámek ve Stráži nad Nežárkou je spojen především se jménem slavně pěvkyně Emy Destinnové, historické centrum má vedle Třeboně i Jindřichův Hradec a samozřejmě se svým největším náměstím u nás i České Budějovice! Zde se zájmem využili možnost navštívit obnovenou populární restauraci Masné krámy. Na trase nesměla samozřejmě chybět ani Hluboká ani pohled na novou dominantu jižních Čech – elektrárnu Temelín. I když ne vždy bylo počasí zcela ideální, vše rychle uběhlo a Brandejšťáci se těšili opět domů. Vždyť je čekal sice pátek 13., ale ten byl spojen nejen s pravidelnou členskou schůzí, ale tentokrát i s besedou se vzácnými hosty z Prahy, kteří byli právem spojováni v poslední době zejména se slávistickou mládeží – Mgr. Hurychem a Danielem Šmejkalem!

Dobi

PS

Příspěvek Michala Dobiáše pro server Odboru přátel je lehce posunut v čase, cykloexpedice se konala ve dnech 14. – 21. července 2012, beseda již 13. července. Ovšem vzhledem k tomu, že jej tvořil jen podle fotografií, tak všechna čest, sepsal to hezky! Pro pořádek cykloexpedice se účastnili: Jaroslav Beneš st., Josef Diblík, Miroslav Frydrych, Vladimír Knapovský, Zdeněk Král, Miroslav Švec, Petr Tomášek a Josef Vondrka. Fotky najdete ve fotogalerii.

JV

V kategorii Cykloexpedice

Příspěvek zaslal/a Josef Vondrka on 26.7.2012

Štítky:

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky