XXVI. ročník Memoriálu Staška Baroše 31. července 2010

Nějak ten letošní dorostenecký fotbalový turnaj O putovní Odboru přátel SK SLAVIA Praha – Memoriál Staška Baroše, nezačal dobře. V pátek odpoledne zrušil svou účast tým TJ Svitavy, snad nějaká viróza na chlapce sedla, či co. To je vždycky problém nejen organizační, ale i ekonomický. Jarda Beneš dělal co mohl, ale náhradu se získat nepodařilo. Není se co divit, vždyť do zahájení turnaje zbývalo devatenáct hodin. Také se zdálo, že hřiště nepůjde nalajnovat, neboť latexová barva a voda, byť z nebes, dost dobře nejdou dohromady. Nakonec se ale počasí zlepšilo a na celý turnaj bylo na fotbal jak udělané.

Hrací systém, každý s každým, zůstal nezměněn, také obědy se vařily opět v restauraci U suchý dásně, jen menu bylo upraveno dle zásad stravování vrcholových sportovců, takže se podávalo kuře s rýží. Jestli chlapcům chutnalo tak, jako guláš se šesti v minulých letech, není zatím potvrzeno. Naprostou novinkou letošního ročníku byl moderátor Pepa Diblík. Dokonale připraven, podal skvělý výkon a nic ho nezaskočilo, turnaj dostal ráz, jaký mu trochu chyběl. A to kdyby ještě měl bezdrátový mikrofon. Ten totiž, přes veškerá ujištění správce hřiště, nešel připojit. Když ale uvážíme, že při minulém ročníku co se ozvučení týče nefungovalo vůbec nic, je to za ten rok slušný pokrok. A tak se jistě dočkáme, že při sedmadvacátém ročníku, bude-li jaký, poteče v bufetu teplá voda.

O organizaci turnaje a provoz občerstvení se starala celkem obvyklá a prověřené parta, kterou možná trochu mrzelo, že někteří členové spolku se nepřišli ani podívat. Ale tak už to bývá, někdo dělá, někdo mluví, někdo ani to ne.

A jak to dopadlo po sportovní stránce? Ve dvanácti zápasech padlo 23 gólu a pořadí po posledním zápase bylo následující:

1.   FK OEZ Letohrad      10 : 4    7    

2.   1. FC Žamberk           5 : 4     5    

3.   SK Sloupnice             5 : 8     4

4.   FK AGRIA Choceň      3 : 7    0

Pokud by snad někoho překvapil výsledek Chocně, pak je nutno vysvětlit, že měli tým poskládaný z dorostenců a žáků. Je třeba ocenit, že přijeli, i když moc nadějí na dobrý sportovní výsledek neměli. Naopak, vzniklo podezření, že SK Sloupnice doplnila svůj tým hráči z dospělé věkové kategorie. Na pohled to poznat nebylo a nějakou hloubkovou kontrolu by pořadatelé považovali za nedůstojnou tradici tohoto turnaje. Neskromně předpokládají, že smysl pro fair play, čili poctivou hru, nemůže být nikomu vlastnější, než vedoucím a trenérům dorosteneckých družstev. Nejlepším střelcem turnaje se stal Michal Pecháček z 1. FC Žamberk. K tomuhle titulu mu stačili tři vstřelené branky.

Na fotografie se můžete podívat zde:http://www.slaviabrandys.cz/?page_id=862&album=MemorialStB2010

V kategorii Historie

Příspěvek zaslal/a Josef Vondrka on 2.8.2010

Štítky:

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky