25. ročník dorosteneckého fotbalového turnaje

O putovní pohár Odboru přátel SK SLAVIA Praha – Memoriál Staška Bartoše

sobota 1. srpna 2009

Letní počasí jak má být, teplé a slunečné, přivítalo na pečlivě připraveném trávníku pět týmů: FK AGRIA Choceň, FK OEZ Letohrad, SK Sloupnice, TJ Svitavy a 1. FC Žamberk.

Pečlivost věnovaná hrací ploše bohužel jaksi minula rozhlasové zařízení, neboť nefungovalo. Bylo to nepříjemné, odpadlo slavnostní zahájení, turnaj se obtížně řídil i vyhlášení výsledků bylo chudé. Jistě neodpovídalo čtvrtstoletí. Snad nám to účastníci odpustí, ale hodinu před ostrým startem se nám už nepodařilo najít náhradní řešení.
Jinak vše fungovalo, i fotbalový svaz vyslal tři rozhodčí, což bylo celkem překvapení, v minulých letech byli dva maximem.
Slávistické dámy smažily bramboráky a langoše, pánové točili pivo z Velkých Popovic, k mání byly i další pochutiny a nápoje alkoholické i alkoholu prosté. Oběd pro všechny připravil Milan Dostál v bývalé restauraci „U Nováků“. Měl to být guláš s knedlíkem, na něj jsme účastníky připravovali, takže možná byli trochu zmateni, když dostali uzenou rolku s knedlíkem a kyselým zelím. Zato ale to kyselé zelí svému jménu opravdu dostálo.
Fotbal byl k vidění celkem pohledný, nebyl ani lepší, ani horší, než v minulých letech. Branek ale padlo méně, jen třiadvacet, oproti třiceti dvěma v minulém ročníku a ještě se o ně z velké části zasloužili čtyři hráči, každý třemi brankami. Byli to Dostál a Černohous z FK OEZ Letohrad a Mikolin s Novákem z TJ Svitavy. Rozdělili se o krabici vyhlášených brandýských koláčků z cukrárny „Na výsluní“.

Konečné pořadí:

1. FK OEZ Letohrad 10:1 10 bodů
2. TJ Svitavy 8:1 8
3. SK Sloupnice 3:8 6
4. FK AGRIA Choceň 1:4 2
5. FC Žamberk 1:9 1

Hodnocení jednotlivých týmů nepřísluší pořadatelům, přeci jen se ale více čekalo od choceňských. Tak snad příští rok, pokud turnaj nějaké pokračování bude mít. Letošních příprav se totiž účastnilo pouhých pět členů a to ještě těch „v nejlepších letech“. A tak bylo možno zaslechnout různé poznámky typu příští rok se na to už vy…, což by teoreticky znamenalo, že turnaj nebude mít kdo připravit. Uvidíme…

Jinak ale na turnaji panovala pohoda, viz foto nížeMemoriál StB 2009 009

text a foto Josef Vondrka

V kategorii Memoriál Staška Bartoše

Příspěvek zaslal/a Josef Vondrka on 11.8.2009

Štítky: , ,

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky